OPCT10AL Precision Split Core Current AC 1A 5A 10A 20A 30A 50A 60A 80A / 333mV CT Clamp Current Sensor Clamp(OPCT10AL 10A-333mV)
★★★★★ 5.0 102 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.klassencorp.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Sensor Blocks==========High-concerned chemical : Noneis_customized : YesCoil Structure : ToroidalModel Number : OPCT10ALCoil Number : AutotransformerPhase : SINGLECertification : ,ULUse : CurrentCable length : default 1mMeasuring current : Alternating currentOutput current : Alternating currentMaterial : Copper WindingColor : blackRatio : Current Ratiohole size : 10mmNet Weight : 0.06KG/PiecesCompressive strength : 2kV/50Hz/1minOperating temperature : -40~+85
  • Sensor Blocks
  • OPCT10AL Precision Split Core Current AC 1A 5A 10A 20A 30A 50A 60A 80A / 333mV CT Clamp Current Sensor Clamp
Color OPCT10AL 10A-333mV
Gauge 1.0
Model MDWXDOFP
Pitch 1 Inches
Brand Name MDWXDOFP
Part Number MDWXDOFP
Manufacturer MDWXDOFP
Connector Type Clamp
Specification Met UL
Number Of Contacts 1
Item Dimensions W x H 1"W x 1"H
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
102 ratings | 42 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (92)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (10)